
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 50 V |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Tolerance | 5 % |
| Thickness | 0.9 mm |
Stock: 8096
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02420
Ext.Price$0.02420
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02420 | $0.02420 |
| 10 | $0.01210 | $0.12100 |
| 50 | $0.00931 | $0.46550 |
| 100 | $0.00828 | $0.82800 |
| 500 | $0.00737 | $3.68500 |
| 1000 | $0.00664 | $6.64000 |
| 3000 | $0.00598 | $17.94000 |
| 5000 | $0.00538 | $26.90000 |
| 10000 | $0.00484 | $48.40000 |
| 30000 | $0.00436 | $130.80000 |
